Kebab ve lahmacun

Son günlerde türk medyasına damgasını vuran şu kebab ve lahmacun meselesi hayli ilgi çekiyor. Türk solu dergisine göre ikisi de kürd yemeği ve yenilmemesi gerekiyormuş!.. Bunları yemek bölücülük oluyormuş!..
Çok doğru gerçekten de bunlar memleketi bölen iki yemek!
Eeee şimdi bunları yememekle memleketi kurtaracak mıyız bilemiyorum ama bana kalırsa bu iki yemeğin Türkiye’de tamamen yasaklanması lazım, yoksa ne olur ne olmaz bu yazıyı yazanlar da birgün dayanamayıp yerlerse Allah korusun ne olacak memleketin hali!
 
Gerçi duyduklarımıza göre Dergi yazarlarından Yekta Güngör Özden ve Bedri Baykam da zaman zaman bu yemekleri yiyorlarmış amma bunlar ne yerlerse yesinler bölücü olmazlar, hatta kürd yemeği zıkkımın kökünü de yeseler onlara birşey olmaz, ama siz siz olun bu iki yemeği yemeyin helede Türkiye’de yaşıyorsanız!
 
Türk solu dergisinin yazdıklarından sonra bu iki yemeğe daha da ilgim çoğaldı, helede acılarına, acaba ben katmerli bölücü mü oluyorum şimdi? Epey zamandı yememiştim bu yemekleri, ama derginin ilanından sonra bir türk lokantsına gittim ikisini de yedim. Meğer türkler Avrupa’da tam bölücüymüşlerde kimsenin haberi yokmuş!..
 
Bana kalırsa türksolu dergisi az yazmış, sadece dolmuşlara binmeyin, kebap lahmacun yemeyin ile olmuyor. Buna biraz daha ilave etmesi gerekiyor.
Mesela
Türkler kürdlerin hiçbir yemeğini yememeli
Evlenmişlerse kürd kızlarını hemen boşamalıdırlar
Kürdlerle evlenen türk kızları derhal kocalarını, çocuklarını bırakmalı, nede olsa kürd dölü!..
Kurdistan’dan Anadolu’ya, Ege’ye, Marmara’ya gidenler geri dönmelidirler.
Hatta devlet bir kurumla, ta Osmanlı döneminden bugüne kadar batıya giden bütün kürdleri geri göndermeli, varsın Ecevit gibi kürdçe bilmeselerde, aslını inkar etselerde, nede olsa damarlarında kürd kanı taşımaktadırlar!..
Gerekirse kürd-türk mübadelesi yapılmalı, halklar birbirinden tamamen ayrılmalı, yoksa bu işin sonu kötü.:)))
 
Kürd müziği de yasaklanmalı, arabeskler, kürd halk müziği dinlenmemeli, nede olsa türk müziği yeterlidir, hergün “Silifkenin yoğurdu’nu” dinlesinler!… 🙂
 
Türk solundan yeni ilanlar bekliyoruz, bir an önce bir liste çıkarıp türk halkına sunmalı, daha fazla bölücülük unsurlarına bulaşmadan ortalık temizlenmelidir.

Allah islah etsin bu tür düşüncelere sahip olanları! Ne farkı var türk ile kürdün? Ne farkı var yemeklerinin. Bırakın bu tür düşünceleri, kardeş olmanın yolu yok mu onu hep birlikte arayalım.
 
 18.09.2005
 M.Nureddin Yekta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir