Talabani (müslüman türkler hariç) dünya basınında!

Dün Irak Meclisinde yapılan Devlet Başkanlıĝı seçiminde 275 oydan 227’sini alarak Irak Lideri konumuna gelen Kürd Lider Sayın Celal Talabani, birçoĝu ünlü devlet adamı sıfatıyla birçok devletten tebrik aldı. ABD Başkanı Bush ve T.C. Cumhurbaşkanı A.N.Sezer ilk tebrik edenler arasında.

Dünyada birçok devlet adamından dostu olan ve ömrünün enaz 50 yılını siyasetle geçiren Celal talabani gibi bir şahsiyetin elbetteki bir devlete lider olma hakkı vardır ve biz Onu tebrik eder görevinden başarılar dileriz.

Dünya basını iki gündür ilk sayfalarında bu haberi veriyor. Hatta türk kemalist gazeteler bile Mam Celal’dan övgüyle bahsederken, ne yazıktırki müslüman geçinen Türk Medyası bu haberi hiç vermedi. Gazetelerinde küçük bir köşede bile bir yorum yapılmadı. Anlaşılan o kadar üzgünlerki bir kürd liderin adını hayırla zikretmekten acizdirler. Böylece gerçek yüzleri de yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Hani kürdlerle türkler kardeşti? Hani müslüman kardeşinin sevinciyle sevinmek üzüntüsüyle üzülmek kardeşlik görevlerinden biriydi? Anlaşılan bazı müslüman türklerde bu aksinedir. Onlar müslüman kardeşlerinin sevinciyle üzülür, üzüntüsüyle sevinirler!.. Milyonlarca kürdün sevindiĝi bu olayı haber sayfalarında bile vermemek, özellikle bazı müslüman türklerin sözde kardeşleri hakkındaki niyetlerini bir kere daha ortaya çıkarmaktadır.

Onlara bir diyeceĝimiz yok, onlar islam adını kullanarak müslüman kitlemizi kandırmaya çalışıyorlar, biz bunun farkındayız, umarız hala onlarla birlikte olan müslüman kürd kardeşlerimiz de bunu en kısa zamanda farkederler.

07.04.2005

M.Nureddin Yekta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir