Türk basınının feryadı!

Kerkük elden gidiyor!
Kerkük’ün statüsü deĝişiyor!..
Türkmenler seçimi protesto ediyorlar!..
Kerkük diken üstünde!..
Türk silahlı kuvvetleri Kerkük’te türkmen kıyımını önlemek için Kuzey Irak’a gidiyor!..
Ve daha neler!..

Son günlerde türk medyasının başlıklarına bakanlar, sanki üçüncü dünya savaşı kopuyor sanırlar. Oysa normal olarak dünyanın herhangi bir ülkesi olan Irak’ta yapılan bir seçim var, hepsi bu. Peki nedir bu bir damla suda fırtına koparan bazı türk yetkilileri ve medyasının derdi?

Kerkük’ten zorla çıkarılan kürdler Kerkük’te oy kullanacaklarmış! Bundan daha normal ne olabilirki?.. Hala anlamış deĝilim nedir bunca düşmanlık, nedir bu kin, nedir bu nefret? Bu türk devlet zihniyeti neden kürdlere bu kadar düşmanlık besliyor? Hani et-tırnak gibi kardeştik, ayrılamazdık? Hani bin yıldır birlikte yaşıyorduk? Bu mu kardeşlik?

Ta ilk okuldan üniversite yıllarına kadar hemen hemen her sınıfın ders kitaplarında; birinci dünya savaşında arapların türklere ihanet ettiĝi, düşmanlarıyla birleşerek türkleri arkadan vurduĝu söylenir dururdu öĝretmenler! Ama kürd hakları söz konusu olunca 90 yıllık düşmanlık bitiverdi ve kardeş oldular, şimdi birlikte kürdlere karşı cephe açma planlarını kurmaya çalışıyorlar, ama boşuna! Ne demiş Peygamberimiz „küfür devam edebilir ama zülüm devam etmez.“ Evet zülmün sonu mutlaka gelecektir. Türk devlet zihniyetinin esas korkusu da budur. Bugün Irak’ta serbest seçimler oluyor, kürdler seçime katılabiliyorlar ve hakları neyse elde edeceklerdir, ya bir gün sıra Türkiye’ye de gelse, ya birgün Türkiye’de de kürdler kendi kimlikleriyle seçime gitseler!.. İşte o zaman daha gelmeden derin devleti korku sardı, esas feryadlarının kaynaĝı Irak deĝil, zülümle bunca yıl ayakta kalan zihniyetin sonunun yavaş yavaş geleceĝi korkusudur!.

Irak’ta araplar ve türkmenler seçimi protesto ediyorlarmış! Başlıklara baktıĝınız zaman bunu görürsünüz ama içeriĝe baktıĝınız zaman hepsinin yalan olduĝu ortada. Araplardan küçük bir grup ve türkmenlerden de esasen türkmen olmayan, başı ve kuyruĝu dışarıda olan ve tamamı  derin devletin mit ve ajanlarından müteşekkil türkmen cephesinden başka kimse yok ortalıĝı velveleye verenler!..

Sayıları onun üzerinde olna türkmen parti ve gruplar derın devletin gizli emellerini çok iyi biliyorlarki kimse planlarına kulak asmıyor ve türkmenler esas kardeşliĝin kürdlerden geldiĝine çok inanıyorlarki seçimde bile kürdlerden ayrılmıyorlar.

Türk basını unutmasın; yazdıkları ve çizdiklerinin tümü kendi arşivlerinde saklandıĝı gibi kürdler tarafından da muhafaza ediliyor! Yarın kürdlerle kardeşlik naraları attıkları zaman bu günün kin ve düşmanlık kusmukları yüzlerini yıkayacaktır. Artık gerek derin devlet zihniyeti ve gerekse de türk medyası çok iyi bilmelidirlerki Güney Kurdistan’ın kurtuluşuna çok az kaldı, darısı en kısa zamanda diĝer parçaların başına!..

25.01.2005
M.Nureddin Yekta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir