Charlie Hebdo Dergisi

Bisimihi Subhanehu.
7 Ocak günü Pariste Charlie Hebdo Dergisine yapılan saldırıyı kınamıştık. Ancak Derginin tekerrüren Peygamberimize hakaretler yaparak yayınına devam etmesini de kınıyoruz. Dergi özellikle provekatörlük yapıyor. Avrupa halklarını İslama ve müslümanlara karşı kışkırtıyor. Bu tür yayınlarına son vermesini istiyoruz.
Ne gariptirki gerek Avrupa gerek ABD’de yapılan bu tür terör saldırılarından sonra Ortadogu’da operasyonlar başlıyor.
Biz kimden ve nerden gelirse gelsin terör eylemlerinin her türlüsüne karşıyız. Fikir özgürlüĝü başkalarının dinine, inancına hakaret etmek olmamalıdır. Kişi müslüman olmayabilir, islamı eleştirebilir ama işi son Peygambere hakarete varacak kadar ileri götürmemelidir.
Gönül isterdiki başta sözde İslam devletlerinin idarecileri ve dünyadan gelen idarecilerinin Charlie Hebdoya yapılan saldırıyı kınadıkları gibi, 1,5 milyar insanın Peygamberine yapılan hakarete karşı da yürüseydiler!
Ne yazıkki evvelki gün Halepçe’de, dün Roboskide ve bugün Kurdistan Suriye, Irak, Afganistan’da yapılan katliamlarda kimsenin kılı kıpırdamıyor.
Biz fikir hürriyetine evet, hakarete ve terörizme hayır diyoruz.
Ancak; herkesin telinin dinlendiĝi, her şüphelinin izlendiĝi ve her on metrede bir kameranın olduĝu Avrupa’da bu tür eylemlerin istihbarat bilgileri dahilinde olmadıĝına da inanmıyorum!

15.01.2015
M.Nureddin Yekta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir