Hangi kürd hain?

Türk, Fars ve Araplara göre; „ben kürdüm benim de enaz federal bir devlete hakkım var, kendi kaderimi kendim çizmek isterim, her yerde kendi dilimi, ismimi kullanmak isterim“ diyen her kürd haindir idam edilmesi lazımdır!

Bazı kürdlere göre; „Öneĝin Türkiye (Suriye, Irak ve Iran da aynı) bizim ortak vatanımızdır, bölücülük yapıp Türkiye‘yi parçalamak istiyen“ her kürd haindir. Hepimiz kardeşiz, dilin ne önemi var, kürd her hakka sahiptir,ta cumhur başkanı bile oluyor daha ne istiyorsunuz!

Apoculara göre; „PKKli özellikle de Apocu olmayan her kürd, haindir, devlet ajanıdır, mittir, barışa halkların kardeşliĝine, sürece karşıdır, sabotajcıdır, dolayısıyla en büyük haindir.

Bazı ulusalcılara göre de „Apocular haindir, davaya ihanet etmişler, Kurdistanı satmışlar, Apo devlete çalışır, amaçları sadece sosyalizm-kominizmdir, dolayısıyla en büyük hainler PKK ve apoculardır!..“

Buraya kadar bakacak olursak, hain olmayan kürd kalmadı.
Ama bana göre ise;
Kurdistan‘ın tek cografya olduĝunu, 1639 da İran ve Osmanlı tarafından ikiye ayrıldıĝını, Lozan antlaşmasıyla Osmanlıya baĝlı kısmı Türkiye, Fransa (Suriye), Ingiltere (Irak) tarafından üçe bölündügünü bilmesi ve bu coĝrafyanın birleştirilmesi için mücadele vermiyen ve Kurdistan‘ın her parçası için enaz Federal bir yapı istemeyen her kürd bilerek veya bilmiyerek ihanet içindedir. Sizler ne dersiniz sevgili dost ve arkadaslar. Buyrun fikrinizi yazın!

16.02.2015
M.Nureddin Yekta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir