Kurdistan’ın tek engel Öcalan’dır!

Bu hanımı kim konuşturuyor, ne demek Kurdistan’ı kurmanın önündeki tek engel Öcalan’dır! Sanırım PKK bunun için bir açıklama yapacaktır. Kurdistan’ın her karış topraĝı şehidlerin kanıyla sulanmış, amaç Kurdistan’ı kurmak mı yoksa kurulmasını engellemek mi?

“Ortadoĝu’daki bu yeni şekillenmeye, orada kürdlerin büyük bir yani devlet kurmasına, dört parçada yaşayan kürdlerin, tek birinin hepsinin bir araya gelerek bir devlet kurmasının önündeki tek engel sayın öcalandır!
Sayın Öcalan kürd sorunun çözümünün Türkiye’nin bütünlüĝü içerisinde, Türkiye’nin sınırları içerisinde, işte o her zaman söylenen misaki milli sınırları içerisinde olduĝunu ifade ediyor, söylüyor. İmralidaki demokratik çözüm ve barış sürecindeki bütün görüşmeler, bütün tartışmalar bu çerçevede geçmiştir, yani çözüm ülkenin bütünlüĝü içerisinde aranıyor, ama bugün inanın PKK bundan vazgeçse bana göre ben öyle düşünüyorum ABD’nin en büyük düşüncesi, İngilterenin en büyük düşüncesi büyük Kurdistan’ı kurmaktır, buna engel olan güc Sayın Öcalan’ın geliştirdiĝi paragdimadır!”

HDP Milletvekili Nursel Aydoĝan (Video)

25.12.2015
M.Nureddin Yekta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir