PKK’nin arkasına sıgınanlar!

Dünyadaki bütün milletler siyaset yapıyor, farklı düşünceleri olsada, milli davada mutlaka birleşirler. Kendi fikir ve düşünceleri için gerekirse kavga da ederler, ancak millet ve devletlerinin manfaati sözkonusu oldumu aralarındaki ihtilafı ve kavgayı bira tarafa birakıp birlikte hareket ederler.

Ama maalesef biz kürdlerde bu böyle deĝildir!

Benim gibi deĝilsen hainsin, ajansın, satılıksın, kanın ve malın helaldır ve akla hayala gelmiyecek yalan ve iftiralarla rezil etmek ve etkisiy etmek için seni karalamaya çalışırlar.

Mekkeli müşriklerin müminlere yaptıĝı gibi, zülme ve ambargoya maruz kalırsın!.

19 yıldır Almanya’dayım, bazı kişiliksiz şahıslar tarafından her türlü iftiraya maruz kaldım ama Rabbime ihanet etmediĝim için, beni her zaman korudu, müfterilerin yüzü karaya çıktı ben tertemiz alnımla yoluma devam ettim.

Son üç yıldır bu sefer benzer şahıslar “Mela Nureddin özellikle de internette, Kürd ve Kurdistan şehidlerine, gerillaya hakaret ediyor, küfrediyor karalıyor” gibi mesnetsiz yalanlarla iftiralarla beni karalamaya çalışıyorlar.

Bu iftiraları da asla tutmayacaktır. Bunu tesbiti imkansızdir. Çünkü ben ömrümde hiöbir zaman bir kürd örgütü veya partisine veya kurumuna terörist demedim. Ancak bir kürd olarak fikrimce yanlış bulduĝum bir şeyi yapıcı bir şekilde eleştirmeye çalıştım. Bu hem benim hakkım hem de kurdî hem de insani görevimdir! Eĝer düşüncem yanlışsa bu düşünce hiç kimseyi yolundan alıkoymuyorki!..

Kim olursa olsun, hangi millet ve dinden olursa olsun, eğer biri inandıĝı dava uĝruna canını seve seve feda ediyorsa, eĝer o dava uĝruna yaralanıp sakat kalıyorsa, eĝer aç ve susuz, ayakkabısız ve yataksız, daĝları taşları kendine yatak-mesken edinmişse o insana ancak saygı duyulur.

Ben; kürd deĝilse bile, ömrünün en güzel günlerinde o gencecik yıllarını davasına adayan her insanı her zaman takdis etmişimdir. Onların kanı benim için mukaddestir. Kaldıki kürd ise benim kanımdan biriyse, deĝil hakaret, ayrıca ona hayran da olurum. Ayrıca Kurdistan gazi ve şehidlerine kötü söz söylemek şerefsizliktir ve bu konuda masum insanlara iftira atmak ne ise onu da siz okuyuculara bırakıyorum .

Lakin bizim sözümüz; halkın emeĝi, şehidlerin kanı üzerine kirli siyaset yapanlaradır.

Bizim sözümüz; onlar daĝda yamalı ayakkabı ile gezerken, onların emeĝi üzerine toplayıp Türkiye’nin türistik yerlerinde villalar ve oteller alanlaradır.

Bizim sözümüz; kendi çocuklarını Avrupa’nın en güzel yerlerinde okutup, halkın çocuklarını ölüme gönderenleredir!

Bizim sözümüz; Türk Devleti’nin kanunlarına göre enaz 15 yıl siyasi ceza almaları gerekenlerin hiçbir soruşturmaya bile tabi tutulmadan, aylık olarak Türkiye’ye tür atanlaradır!..

Ben Hendek savaşının Kürdlere fayda getirmiyeceĝine inanıyorum. Faydalı olacaĝına inansaydım eĝer ve kendi öz evladımı da göndermeseydin Rabbim beni o iki yüzlü iftiracı insanlar gibi yapsın.

Eĝer birileri doĝru olduĝuna inanıp ta kendisi veya çocuĝunu yollamıyorsa, Rabbim onları oldukları durum üzerinde haşir eylesin, zira bulundukları durum Tin Suresi’nin 5. ayetinde açıkça belirilmiştir.

Saygılarımla

M.Nureddin Yekta
04.02.2016

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir