Kürdleri dörde böleceĝim bugün!

Madem bölücüyüz o halde bu akşam kürdleri dörde böleyim siz de birleştirmeye çalışın!

Evet hep söylerim ya ben kuzeyliyim kuzeyle ilgileniyorum, o yüzden kuzey kürdlerini dörde bölmeye karar verdim.

1- Gerçek yurtsever kürdler, canını malını her şeyini inandıĝı dava uĝruna veren, yeri gelir gazi, yeri gelir şehîd olur, ölür, kefeni yoktur, mezarı yoktur, para mal mülk nedir bilmez, kimseden karşılık beklemez, ençok rantçılar tarafından kullanılır, yani emekleri üzerinde otururlar ve ne yazıkki yıllardır ölüyorlar, sayıları gittikçe azalıyor!..

Şahsım olarak bu zümreye sonsuz saygım vardır, ister ölü ister diri olsun, candan daha tatlısı yoktur onu da seve seve veriyor, ona karşı daha ne yapılabilinirki?

2- Rantçılar: En çok siyasetle ilgilenirler. Sılogancıdır, baĝırır çaĝırır, feryad eder, bir numara yurtsever kesilir, makam sahibi olur, mal mülk toplar birinci sınıf adına, büyük mülkiyet sahibi olur, batı metropollerinde yatırım yapar, muhaliflerini hain, ajan ilan eder, o kadar sesini fazla yükseltirki kimsenin sesini duyamazsın, amaç kirliliĝini örtmek.
Başkasının çocuĝunu daĝa yollar, hapse gönderir, vatan saĝ olsun der, bedel gerek der, konuştuĝunda bedel ödedik der, ama kendisinin beş kuruşluk bir bedeli yoktur, başkasının çocuĝunu ölüme gönderirken bijî bijî der, ama kendi çocuĝunu göndermez, çocuk kendisi gitse ya da götürülse kıyamet kopar!
İşte en tehlikeli grup budur, kimse gerçek yüzlerini görmez, bu şekilde gemisini yürütürler!..

3- Seyirciler, eyyamcılar diyim. Gününü gün edenler, nerde güç varsa oraya yaslanırlar, nerde menfaat varsa ordalar, onlar için ne din ne vatan ne halk önemli deĝildir. Yeri gelir yurtseverdir, yeri gelir istihbaratçıdır, bir bakarsınız A partisinde, bir bakarsınız B partisinde. Dünya umurlarında deĝil, malın kaymaĝını yemeye bakarlar, bir eli yaĝda bir eli balda. Umrunda deĝil Sur’da insanlar ölmüş, Şırnak’ta millet dışarda kalmış, Cizre’de namus payımal olmuş, kimi zaman kürttür, kimi zaman kürt kökenli, kimi zaman kürt asıllı türk,

Bu tür insanlar beyinleriyle deĝil mideleriyle düşünürler!

4- Yurtseverdir ama eli ayaĝı baĝlıdır, ya sürgündür, ya hastadır, ya damga yemiştir, ya tehdit altındadır, kimse sesini duymaz. Ne karı ne zararı vardır, kendi yaĝında erir gider.

Başka varmı bir sınıf daha?
Saygılarımla

M.Nureddin Yekta
25.09.2016

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir