Vadedilmiş topraklar ve Kurdistan

 Vadedilmiş topraklar neresi? Sözde İsrail’in kurmak istediĝi devletin toprakları nereleri kapsıyor ve Kurdistan o toprakların içinde mi?

Tahrif edilmiş kitaplara göre Arz-ı Mev’ud

Arz-ı Mev’ud yani “Vaad Edilmiş Topraklar”Tevrat’ın Çıkış 3:8 bölümünde yer alan “içinden süt ve bal akan topraklar” ve “Kenan Diyarı” ifadeleridir. Tahrif edilmiş bu kitaba göre Yahudilerin Tanrısı (Yahova) Kenan Diyarı’nı bir zamanlar İsrailoğulları’na vermiş. Tahrif edilmiş İncil’in Sayılar 34:1-12 bölümünde bu topraklar güneyde Mısır Nehri, Zin Çölü, batıda Akdeniz, kuzeyde Hor Dağı, doğuda Ürdün (Şeria) Irmağı ve Lut Gölü ile sınırlıdır.

Tevrat Tekvin 15:18′de ise “Aynı gün, Tanrı İbrahim’e “Senin soyundan gelenlere Mısır Nehri’nden Büyük Nehre, Fırat Nehri’ne kadar uzanan toprakları veriyorum” diyerek bir antlaşma yaptı” der. Yine Çıkış, 23:31′de de Tanrı İsrailoğulları’na “Sınırlarınızı Kızıl Deniz’den Filistin Denizi’ne, çöllerden Fırat Irmağı’na kadar belirleyeceğim” der. II. Abdülhamid zamanının ünlü siyasi siyonistlerinden, İsrail’in fikir babalarından Theodor Herzl’in 1897 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde yapılan I. Dünya Siyonist Kongresi’nde yaptığı konuşmada; “Kuzey sınırlarımız Kapadokya’daki (Nevşehir çevresi) dağlara kadar dayanır. Güneyde de Süveyş Kanalı’na dayanır. Sloganımız David ve Salamon’un (Davud ve Süleyman) Filistin’i olacaktır” şeklindeki cümleleri unutulmamalıdır. İsrail’in Başbakanlarından Ben Gurion’un 1948′de İsrail devletini ilan ederken yaptığı konuşmada söylediği; “Filistin’in bugünkü haritası İngiliz manda yönetimi tarafından çizilmiştir. Yahudi halkının, gençlerimiz ve yetişkinlerimizin yeniden çizmesi gereken bir başka harita vardır ki, o da Nil’den Fırat’a kadar olan bölgeyi kapsamaktadır” sözleridir. 1974 yılında o dönemin İsrail Savunma Bakanı Ariel Sharon’un; “Türkiye de ilgi alanımız içindedir” ifadesi ile gerçek niyetlerini açıklamıştır.
———— —————-
Görüldügü gibi Kurdistan’dan sadece Fırat’ın batısı bu vadedilmiş topraklara girerken Türkiye’nin hemen hemen tümü Fırat’ın batısı. Kurdistan’ın 5/4 ü Fırat’ın doĝusunda.

22.07.2015
M.Nureddin Yekta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir