Başkanımız türk olsun!

Gence ne iş yapıyorsun burda dedim, keşke sormasaydım!

Bana ceza gelmis, Avrupa’ya kaçmak için Mersin’den İstanbul’a gelmiştim. Bir inşaatta Wan’lı bir gençle tanıştım. Nerde kalıyorsunuz, yemek çamaşır v.s. sormustum.
Ax hocam hiç sorma; bir inşaatta 24 kişiyiz, kapısız, penceresiz, sıvasız elektriksiz. Sabahtan akşama kadar çalışıyoruz akşamları da yemek çamaşır v.s.
Sonra birgün aramızda dedikki, “biz 23 kişi çalışalım, aramızda birine maaş verelim, hem bize yemek yapsın hem de başkanlık yapsın, bizi idare etsin dedik.
Wanlılar bizden, Bedlisliler yok bizden, Agirîliler yok bizden, Muşlular hayır bizden, derken kavga ettik.
Ben (içimden alaylı olarak) durun ben bir çözüm buldum dedim. “Biz 23 kürd ve aramızda Wanlı bir türkmen var, onu başkan yapalım” dedim ve kimseden çıt çıkmadı, herkes razı oldu.

O türkmeni başımıza başkan yaptık, o gün bu gün biz çalışıyoruz o oturuyor, sadece yemek yapıyor, bir de “şu kadar masraf oldu para verin” diyor onu da karşılıyoruz. İşte hocam biz buyuz dedi, ve ayrıldık.

Sadece insaatta degil, devlet dairelerinde, okullara, camilerde, siyasi partilerimizde halimiz bu!

Gencin o sözü yıllarca aklımdan çıkmadı ve çıkmıyor. Şimdi siyasetimize bakıyorum. Sanki Kürdlerden kadın-erkek kalmamış gibi bir parti var HDP, kürdlerin oyunu alan ve kendini kürdlere Kürd partisi, başka herkese de Türkiye partisi olarak anlatan ve başımıza yine kürd olmayanları başkan yapan bir parti.

Evet kürdler kimse kimseyi kabul etmiyor. Kuzeyi örnek gösterirsek PKK kendisinden başka hiçbir güc, parti, örgütü kabul etmiyor, onun da başında türkler var, PKKli olmayanlar da ancak PKK’yi eleştirmekle meşgul ve;
KIMSENIN BIR SEY YAPTIGI DA YOK.

Şu kıssadan hisseyi de siz gençlere bırakıyorum, saygılarımla.

03.02.2016 – saat 21:45 Europa.

M.Nureddin Yekta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir