Hewler katliamı yıl dönümü münasebetiyle!

Kurdistan dünyanın en güzel ülkelerinden biridir. Yeraltı ve yerüstü zenginlik kaynakları, doĝal havası ve dünyadaki coĝrafik durumu sürekli olarak gözleri üzerine çekmiştir. Onun içindirki zaman zaman komşuları birleşerek ve zaman zaman da dost ve müttefikleri emperyalist devletleri de yanlarına alarak Kurdistan’ı işgal etmiş ve aralarında paylaşmışlardır. Bunun yanı sıra Kürdler her zaman topraklarına sahip çıkmış ve maĝlup olsalar da hiçbir zaman teslimiyeti kabul etmemişlerdir. Kurdistan’ı azad etmek, halkımızın kaderini kendilerine teslim etmek için asırlardır süren mücadele kimi zamanlar kürdlere özgürlük kapılarını aralamıştır. Bugün Güney Kurdistan’ın kazanımları bütün kürdlerin özgürlüĝe giden yollarının pek yakında açılacaĝının müjdesidir ki düşmanlarımız bu yolu kapatmak için her türlü vahşi ve barbarca yolları kullanmaktan geri durmuyorlar!..

Gün 1 Şubat 2004 İslam Alemi’nin Kurban Bayramı, Güney Kurdistan’da kürd halkı namazını kılmış parti binalarında bayram tebrikleri kabul ediliyor. Halk seroklarını ve Kürd halkına hizmeti geçen siyasetçilerini ziyaret ediyor ama „su uyur düşman uyumaz“ sözü tecelli ediyor. Düşmanlarımız sıradan bir ziyaretçi gibi iki canlı bombasını aramıza gönderiyor ve patlayan bombalarla yüzün üzerinde ölü ve iki katı kadar da yaralı!.. İşte Kurdistan düşmanlarının insanlık anlayışı ve işte barbarlıklarının teröristçe ortaya çıkan simaları!

Özgürlüĝe giden yol kısaldıkça artan düşman tehditleri, gelen terörist saldırılarının da adreslerini açıkça ortaya koymuştur. Kürd halkı bu tür saldırılardan ders çıkarmış ve bunu düzenleyenlere karşı cevabını saklı tutacaktır. Belki bunun gibi yine insanlıkdışı bazı eylemler olacaktır ancak kürd milleti özgürlüĝünü elde edinceye kadar yoluna devam edecek, terörist eylemler halkımızı yıldırmayacak ve bu tür terörist eylemlerin sahiplerini de unutmayacaktır.

Hewler katliamı yıl dönümü münasebetiyle, bu menfur saldırıyı bir kez daha şiddetle lanetliyor ve başta her iki parti Başkanları Sayın Mesud Barzani ve Sayın Celal Talabani olmak üzere, tüm parti yetkililerine, üyelerine, kürd halkına başsaĝlıĝı diliyor acılarını paylaşıyoruz. Ölenlerimize Yüce Allah’tan rahmet ve maĝfiret, diliyoruz.

1 Şubat 2005
Muhammed Nureddin Yekta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir